Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Yangin

Yangın Türleri

Yangın Türleri

Hayatımızda oldukça fazla karşılaşacağımız tehlikelerden olan yangının birçok türü bulunuyor. Dışarıdan görünümü yanı gibi gözükse de hepsinin farklı farklı oluşumu vardır ve  4 adet yangın türü bulunmaktadır. Her yangın türü ile sürekli karşı karşıya gelmesek de bazısı genel olarak karşılaştığımız türlerdendir. 
Yangın Tozu Nedir?

Yangın Tozu Nedir?

Yangın tozu günümüzde oldukça etkili yangın söndürme araçlardın olup sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle yakıt ve gaz yangınlarında kullanılmak üzere özel olarak üretilmektedirler. Akaryakıt istasyonlarında ve doğal gaz yangınlarında yakıtın ve gazın oksijen ile etkileşimini kesip yangının sona ermesine yol açmaktadırlar. Yapısındaki tozlu bileşenler sayesinde yangın söndürme de diğer birçok malzemeden çok daha etkili sonuçlar vermektedir.
Yangın Söndürmede Kullanılan Yöntemler

Yangın Söndürmede Kullanılan Yöntemler

Hayatımızın her alanında sıkça karşılaşabileceğimiz bir olay olan yangının söndürülmesi için birçok yöntem vardır. Başımıza büyük sıkıntılar çıkarabilme ihtimali olduğu için yangın söndürmede kullanılacak yöntemlerin bilinmesi herkes için oldukça önemli bir konudur.
Yangın Önlemleri

Yangın Önlemleri

Bilindiği üzere günümüzde zaman zaman farklı nedenlerde yangınlar ortaya çıkmaktadır. Çıkan bu yangınlar sonucu da birçok mal ve can kaybı meydana gelebilmektedir. Özellikle ev aletleri ve elektrik sistemleri gibi alanlardan kaynaklanan bu yangınlar her ne kadar insan kaynaklı ortaya çıksa da bazen doğal yollardan da ortaya çıkabilmektedir.
Yangın Nedenleri

Yangın Nedenleri

Günümüzde birçok nedenden dolayı yangın çıkabilmektedir. Bu yangın nedenlerinden genel olarak bahsedecek olursak çeşitli ihmaller kaynaklı ortaya çıktıklarını söyleyebiliriz. Özellikle alınması gereken önlemlerin alınmaması ve ihmal edilmesi sonucu birçok can ve mal kaybına yol açabilecek yangınlar maalesef ki oluşabilmektedir.
Yangın Kapınızı Çalarsa

Yangın Kapınızı Çalarsa

Özellikle iş kazaları gibi çeşitli nedenlerden dolayı yangın ortaya çıkabilmektedir. Eğer ki yangın bir şekilde başladıysa ve kısa sürede çevreye daha fazla zarar vermeden söndürmek istiyorsanız yangın tozu gibi yangını kısa sürede hemen söndürebilecek malzemeleri kullanmalısınız. Birçok kişi tarafından yanlış bilinmektedir ki su yangını söndürmez.
Yangın Söndürücü Maddeler

Yangın Söndürücü Maddeler

Yangın söndürülmesinde kullanılan malzemelerden bir diğerinin ismi kimyasal yangın tozu olarak adlandırılır. B ve C sınıfı yangınların söndürülmesinde etkili olmaları ile tanınır

7 kayıttan 1 - 12 arasındaki kayıtlar gösteriliyor

Akyıldız Madencilik

E-bülten Aboneliği

Haber, Duyuru, ve her türlü gelişmeden haberdar olmak için e-bülten aboneliğini yaptırınız